Politik Ekonomik ve Finansal Analiz Dergisi

Politik Ekonomik ve Finansal Analiz Dergisi
Uluslararası dergi niteliği taşıyan Politik, Ekonomik ve Finansal Analiz (PEFA) Dergisi yayın hayatına başladığı andan itibaren yoğun ilgiyle karşılanmaktadır. Ekonomik ya da Finansal analizlerin, Ekonometrik modellerin, Politik yorum ve stratejik araştırmaların yoğunluklu olduğu dergimizde, sosyal bilimlerin diğer alanlarından gönderilen makaleler de yayınlanmak üzere değerlendirilmektedir. Dergimiz şu anda yılda iki defa (Ocak ve Haziran) yayınlanmaktadır. Ancak yoğun ilgi nedeniyle kısa süre içerisinde üçer aylık dönemlerde yayınlanma gerekliliği doğacaktır.

Dergimizde yayınlanmak üzere gönderilen tüm çalışmalar çift taraflı kör hakemlik uygulaması ile değerlendirilmektedir. Bu sayede etkin bir değerlendirme süreci sonucunda makale sahibine en uygun tavsiyeler verilebilmektedir.  Dergi yönetimi olarak amacımız yayın sahiplerinin saygınlığının en yüksek düzeyde algılanmasını sağlayacak yayın politikasını belirlemektir.

Editör Prof.Dr. Sezgin Demir

web adresi: Politik Ekonomik ve Finansal Analiz Dergisi

Odak ve kapsam

Politik, Ekonomik ve Finansal Analiz Dergisi, Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından Haziran ve Aralık Aylarında olmak üzere yılda iki kez yayımlanır. Derginin amacı iktisat, işletme, maliye, kamu yöntemi, uluslararası ilişkiler gibi iktisadi ve idari bilim dallarında  teorik ve uygulama alanlarında etki yaratabilecek özgün ve yüksek kaliteli çalışmaları yayınlamaktır. Dergi aynı zamanda teknik ve yöntemsel konular ile ilgili notları, literatür taramalarını, kitap incelemelerini, geçmiş makaleler ile ilgili yorumları ve diğer ilgili çalışmaları da yayınlamaktadır.
Açık erişim politikası

Bu dergi; bilimsel araştırmaları halka ücretsiz sunmanın bilginin küresel paylaşımını artıracağı ilkesini benimseyerek, içeriğine anında açık erişim sağlamaktadır.

Yazar rehberi

Posta adresi

Adnan Menderes Üniversitesi, Nazilli İİBF İsabeyli Yerleşkesi Nazilli/AYDIN

İletişim

Sezgin Demir
Prof.Dr.
Adnan Menderes Üniversitesi, Nazilli İİBF
Adnan Menderes Üniversitesi, Nazilli İİBF İsabeyli Yerleşkesi Nazilli/AYDIN
Telefon: 5422706200
Eposta: sdemir@adu.edu.tr
Teknik destek

Prof.Dr. Sezgin Demir
Eposta: sdemir@adu.edu.tr